2008′ieji Mazdai Europoje – rekordiniai

mazdahakazenagareny02epcf7 2008ieji Mazdai Europoje   rekordiniai
Europoje pardavusi 342 800 automobilių, Mazda pasiekė pardavimo apimčių rekordą per visą savo gyvavimo laikotarpį bei užėmė 1.9 % lengvųjų automobilių rinkos Senajame žemyne. Lyginant su 2007′aisias, pernai automobilių buvo parduota 9.3 % daugiau, o sparčiausias pardavimų augimas buvo užfiksuotas per pirmuosius 10 praėjusių metų mėnesių. Tarp labiausiai santykinai išaugusių rinkų – Baltarusija, kurioje parduota 138 % daugiau Mazda automobilių (>1 500 vnt), Turkija (99 % augimas – 870 vnt). Tarp didžiųjų šalių, fenomenalus Mazda populiarumo bumas jau antrus metus iš eilės užfiksuotas Rusijoje, kuri iš Vokietijos perėmė pardavimų lyderės vaidmenį (47 % augimas, parduotas 73 271 automobilis), Belgijos-Liuksemburgo (BELUX) rinkoje (56 % augimas, 6 700 vnt). Net šešiose šalyse užfiksuoti Mazda pardavimų rekordai.

Tačiau ekonominė krizė neaplenkė ne tik lyderių pasaulinėje rinkoje, bet ir Mazda. Daugumai automobilių gamintojų dviems - keturioms savaitėms stabdant gamybą (kai kuriems – net po keletą kartų) dėl kritusių pardavimų ir sandėliuose susikaupusios perprodukcijos, o kai kuriems didžiuliams koncernams netgi atsidūrus prie bankroto ribos, Mazda, saugodama savo vardą, nesiima tokių drastiškų žingsnių. Nepaisant to, oficialiai apie tai neskelbdama, Mazda šiemet gerokai sumažino gamybos apimtis. Oficialioji Mazda apie tai kukliai nutyli, tačiau Mazda automobilius parduodančių bendrovių atstovų teigimu, tai reiškia, kad norėdami užsisakyti automobilį, kitokį, negu yra sandėliuose, turėsite laukti nuo 4 iki 6 mėnesių  tiesiog todėl, kad automobilis turės būti pagamintas ir atgabentas iš Japonijoje esančių gamyklų…

Pardavimų apimčių kritimą labai iškalbingai iliustruoja gruodžio mėnesio rezultatai Rusijoje – rezultatai smuko 52 %, lyginant su 2007-ųjų gruodžiu. Oficialūs Mazda atstovai su prognozėmis atsargūs: “Nepaisant labai sunkių paskutiniųjų dviejų mėnesių rezultatų, atsižvelgdami į rekordinius praėjusius metus, išlaikome tam tikrą optimizmo laipsnį”.

 

Parengė: Vilius

Pasakyk savo nuomonę