Mazda naujienos (2014 m. rugsėjis)

New Mazda MX 5 front1 150x150 Mazda naujienos (2014 m. rugsėjis)
2014 metai žada pakankamai daug gerų naujienų Mazda mėgėjams, tiek kalbant apie kasdieninius Mazda automobilius, tiek ir apie labiau egzotiškus. Trumpai apie svarbiausias jų: Mazda3 MPS, Mazda MX-5, Mazda CX-3, galimą Mazda CX-7 sugrįžimą, ir kt.

Mazda3 MPS: įvairaus lygio Mazda atstovaujantys asmenys yra patvirtinę, kad Mazda3 MPS modifikacija pasirodys 2016 metų antroje pusėje, kartu su atnaujinta dabartinės kartos Mazda3. Gandai pakankamai aiškiai byloja, kad šis automobilis bus varomas 2,5 turbininiu varikliu, išvystančiu daugiau nei 300Ag. Kiek mažiau detalių apie tai, ar Mazda3 MPS turės visų varančių ratų sistemą, tačiau apie tokią galimybę taip pat yra kalbama. Beje, buvo gandų ir apie tai, kad Mazda3 MPS versija galėtų būti varoma dyzelinio 2.2 variklio. Turint omenyje, kad 2009-2013 metais gaminta Mazda3 BL turėjo net 185Ag išvystančią modifikaciją, toks variantas galbūt ir įmanomas, tačiau jei su atnaujintu modeliu bus pasiūlyta ne tik standartinė (150Ag), bet galingesnė 2.2 Skyactive dyzelinio variklio versija, tai greičiausiai nebus MPS variantas.

Mazda MX-5: turbūt bent kiek Mazda automobiliais besidomintys žino, kad jau rugsėjo 4 d. oficialiai bus pristatyta naujoji Mazda MX-5 karta (mk4). Detalesnės informacijos apie ją kol kas nėra, išskyrus, be abejo, plačiai reklamuojamą svorio mažinimo programą. Tiesa, turint omenyje, kad automobilis bus varomas atmosferiniais 1,5 ir 2,0 benzininiais Skyactive varikliais (apie dyzelinę versiją kol kas gandai tyli), vistik kyla klausimas, ar automobilis nesusilauks tokios pat lygiai tokios pat kritikų reakcijos dėl galios trūkumo, kokios susilaukė Toyota GT86/Subaru BRZ.

Mazda CX-7: pakankamai aukštas pareigas užimantys Australijos Mazda atstovai užsiminė, kad visai realiai svarstoma galimybė atnaujinti Mazda CX-7 gamybą. Turint omenyje, kad šį automobilį ketinama siūlyti su dyzeliniu varikliu, visiškai realu, kad būtų kalbama apie Australijos, ir, greičiausiai Europos rinkas, kadangi CX-9 benzininės versijos pagrindinės rinkos yra JAV bei Rusija, kur dyzeliniai automobiliai nėra populiarūs.

Mazda CX-5: artimiausiu metu bus pristatyta atnaujinta (facelift) Mazda CX-5 versija. Sprendžiant pagal tai, kaip atrodo jos bandomoji versija, žymesnių išorinių pokyčių tikėtis neverta. Tikėtis taip pat neverta ir didesnių pokyčių po šio automobilio kapotu. Tačiau sprendžiant pagal tai, kiek kartų šis automobilis jau buvo “tyliai” modifikuotas dėl nuolat išlendančių įvairiausių konstrukcinių trūkumų, nedidelių bet pakankamai gausių ir svarbių pokyčių tikėtis visai realu. Beje, šiek tiek stebina tai, kad atnaujinto automobilio nuotraukose nesimato Mazda3 debiutavusios HUD sistemos, tad ar verta tikėtis radikalesnių permanų, kaip pavyzdžiui, didesnės įstrižainės media sistemos ekrano - kol kas kalbėti anksti.

Mazda CX-3: sugretinus kelis į viešumą iškilusius Mazda atstovų pasisakymus, galima spėti, kad 2015-2016 metais visiškai realu tikėtis ir Mazda CX-3 pasirodymo. Šis automobilis būtų gaminamas būsimosios Mazda2 pagrindu. Manoma, kad ji bus siūloma su 1.5 benzininiu ir naujuoju 1.5 dyzeliniu Skyactive agregatais.

Desertui – artėjant Mazda 100-mečio jubiliejui (2020-ieji), pradedama vis garsiau kalbėti apie tai, kad vėl sugrįš Mazda RX-7, varoma rotoriniu varikliu. Dar didesnis siurprizas būtų tai, jei gandai apie RX-9 taip pat taptų realybe.

Parengė: V.

New Mazda MX 5 front3 Mazda naujienos (2014 m. rugsėjis)

 

2016 Mazda CX 5 facelift spy photos front 900x5761 625x400 Mazda naujienos (2014 m. rugsėjis)

 

new Mazda MX 5 spy photos rear Mazda naujienos (2014 m. rugsėjis)

2015 Mazda MX 5 teaser 660x371 Mazda naujienos (2014 m. rugsėjis)

Pasakyk savo nuomonę