Mazda pati išpirks dalį savo akcijų iš finansinėje krizėje atsidūrusio Ford

mazdafordfa1 Mazda pati išpirks dalį savo akcijų iš finansinėje krizėje atsidūrusio Ford
Mazda Motor Corporation šiandien paskelbė, kad kartu su kitais Mazda akcininkais ir strateginiais partneriais buvo priimtas sprendimas už 540 mln. USD išpirkti Ford parduodamas 20 proc. Mazda koncerno akcijų iš iki tol turėtos 33.4 proc. dalies. Tokiu būdu, Ford valdys tik 13,4 proc. Mazda akcijų ir praras iki šiol turėtą sprendžiamąją įtaką Mazda Motors Corporation valdyboje.  Nepaisant to, Ford ir toliau vykdys strateginį bendradarbiavimą su Mazda visose srityse, kuriose buvo bendradarbiaujama ir iki šiol.

Taip buvo paneigti gandai apie tai, kad Ford parduodamas Mazda koncerno akcijas gali įsigyti indų koncernas Tata Motors, kuriam šiuo metu dar priklauso Land Rover bei Jaguar.

 Beje, Mazda buvo tik vienas iš kelių gamintojų Europoje, kurių produkcijos pardavimai ne dramatiškai smuko, o.. augo!  Spalio mėn. Europoje buvo parduota 27 tūkst. automobilių, o per šiuos metus – daugiau nei 307 tūkst. vnt. Palyginus su tuo pačiu 2007 m. laikotarpiu, pardavimai išaugo 17 proc. Daugeliui automobilių gamintojų (netgi didžiausiam pasaulyje – Toyota) stabdant gamybą dėl perprodukcijos, Mazda rezultatai – fenomenalūs. 

Kiti Mazda akcininkai:

The Master Trust Bank of Japan: 5.6 proc.

Japan Trustee Services bank: 5.1 proc.

Kiti (ne daugiau kaip po 3 proc): 12 proc.

Parengė: Vilius

8 Komentarai apie “Mazda pati išpirks dalį savo akcijų iš finansinėje krizėje atsidūrusio Ford”

Pasakyk savo nuomonę