“Mazda SENKU” ir naujojo MPV premjera Tokijuje

“Mazda” pristatydama savo markę pademonstruos koncepcinį keturių vietų sportinį automobilį. Įdomiausias gaminamas modelis yra visiškai naujas “Mazda MPV”, kurį planuojama pristatyti pirmiausia Japonijoje, pradedant visuotinę jo pristatymo kampaniją. Be to, Tokijuje bus ypač akcentuojamos “Mazda” hibridinės technologijos.

05 10 21 Mazda SENKU ir naujojo MPV premjera Tokijuje

“Mazda SENKU” – koncepcinis keturių vietų sportinis automobilis. Naujausi tokio tipo automobiliai dažniausiai skiriami jauniems žmonėms, tačiau, skirtingai nei jie, SENKU sukurtas brandesnio amžiaus žmonių poreikiams tenkinti. Šis automobilis yra labai dinamiškas ir judrus, turi galingą variklį. Daug dėmesio skirta saugumui bei ekologijai.

Svajonių išsipildymo siekimas ir pasitikėjimo savimi reiškimas tampa vis populiaresni tarp brandaus amžiaus vairuotojų. “Mazda SENKU” siūlo radikaliai naują sprendimą, tenkinant šiuos poreikius. Jo lenkto dizaino koncepcija yra “staigumas ir branda”, ir šios prieštaringos idėjos atskleidžiamos kuriant naujos kartos dizaino standartą. Tokijuje “Mazda” stengsis suformuoti nuomonę apie dizaino koncepcijas tolimesniam automobilių vystymui. Tarp išskirtinių SENKU savybių yra ypatingai ilga važiuoklės bazė, minimalūs išsikišimai ir aptakiai ori forma be jokių pagražinimų. Jo didelių padangų dėka atrodo, kad automobilis kybo ore. SENKU sukurtas taip, kad įvertintumėte patogumą ir todėl automobilyje, pavyzdžiui, įrengtos slankiojančios durys su elektros pavara. Salono erdvė buvo sukurta teikiant prioritetą sėdintiems priekinėse sėdynėse, o interjero apdailai panaudota aukštos kokybės oda.

Tarp priekinės ir galinės ašių įrengtas naujos kartos 13B DI tiesioginio įpurškimo variklis su hibridine įranga. Šis tiesioginio įpurškimo RE hibridas išvysto didelį galingumą ir sunaudoja mažiau kuro, kartu su idealiu 50:50 svorio priekyje ir gale paskirstymu ir žemai nuleistu svorio centru, būdingu “Mazda” sportiniams automobiliams, užtikrindamas malonų ir dinamišką važiavimą. “Senku” yra japoniškas terminas, reiškiantis “pionierius”.

Mazda MPV

Įdomiausia “Mazda” premjera Tokijo automobilių parodoje yra netrukus pasirodysiantis visiškai naujas minivenas “Mazda MPV”. Pirmiausiai šis modelis bus pristatytas Japonijos rinkoje. Pagrindinis dėmesys atkreipiamas į šio “Mazda” modelio DNR: elegantišką ir dinamišką dizainą bei dinamiškumą. “Mazda” naujos kartos kelioninių automobilių vizija – ne tik erdvus salonas, bet ir gracingos dizaino proporcijos su sportiškomis linijomis. Kaip naujovę, “Mazda MPV” turi turbokompresorinį 2,3 litrų tiesioginio įpurškimo benzininį variklį su šešių greičių pavarų dėže. Variklio sukimo momentas ir reakcija prilygsta 3.5-4.0 litrų V6 varikliams, bet jis sunaudoja mažiau kuro, taigi, yra ekologiškesnis.

“Mazda” taip pat pristato “MX-Crossport” koncepciją, pirmą kartą matytą Detroite sausio mėnesį. “MX-Crossport” yra “Mazda” gamintojų sportiško SUV vizija. Be to, Tokijuje bus pristatytas “Mazda” “Premacy” (Europoje “Mazda5″) vandenilinis RE hibridas. Koncepcinį modelį varo vandenilio rotorinis variklis, leidžiantis dviejų tipų kuro – vandenilio ir benzino – naudojimą, kartu su elektros varikliu. Vandenilio rotorinis variklis ir hibridinis modulis yra skersai sumontuoti automobilio priekyje, galinga baterija įrengta po antros eilės sėdynėmis, o didelio slėgio vandenilio bakas – prie trečios eilės sėdynių. Efektyvus vandenilio RE tipo hibridinės sistemos išdėstymas leido sukurti patogų, erdvų interjerą.

Greta naujų modelių, Tokijo automobilių parodoje bus pademonstruota daugybė “Mazda” techninių inovacijų. Čia, pavyzdžiui, bus sistema, sekanti signalus iš akseleratoriaus pedalo, vairo bei stabdžių pedalo, ir naudojanti juos prognozuodama vairuotojo ketinimus. Jie po to sulyginami su duomenimis iš jutiklių ir nustatoma, kiek automobilio realus elgesys skiriasi nuo to, ką norėjo daryti vairuotojas. Kai tik rezultatai parodo slydimo galimybę, kompiuteris ima kontroliuoti stabdžius ir variklį bei aktyviai perima valdymą elektriniu vairo stiprintuvu. Be to, yra sistema, perspėjanti vairuotoją apie automobilius, kuriuos užstoja kiti automobiliai, o taip pat adaptyvi priekinių žibintų sistema.

Pasakyk savo nuomonę