Mazda vykdo naujausių automobilių saugumo technologijų bandymus

90802230081lve6 Mazda vykdo naujausių automobilių saugumo technologijų bandymus
 Mazda, kaip ir kai kurie kiti didieji automobilių gamintojai, kuriantys ir bandantys įvairias naujas automobilių eismo saugumo didinimo sistemas, pradėjo sistemos, leidžiančios tarpusavyje “bendrauti” automobiliams, praktinius bandymus.

Hirosimos apylinkėse pasirodė Mazda ASV-4 (Advanced Safety Vehicle), kuris tik iš pažiūros atrodo kaip paprastas Japonijos rinkoje parduodamos Mazda MPV pagrindu pagamintas automobilis. Iš tiesų, šis automobilis kimšte prikišmtas pačių pažangiausių technologijų, leidžiančių autombiliams savarankiškai bendrauti tarpusavyje (vehicle to vehicle communications). Bandoma sistema leistų automobiliams vienas apie kitą sužinoti dar iki tol, kol jie taps matomi patiems vairuotojams. Tai ypač naudinga prasto matomumo sąlygomis (pvz esant rūkui, mieste ir pan.). Mazda rengiamuose bandymuose bus tiriami įvairūs tokios informacijos apsikeitmo parametrai, sistemos patikimumas ir kt.

Teigiama, kad Mazda automobiliuose greitu laiku taip pat atsiras ir aukšto dažnio bangų diapazone veikiačių radarų veikimu pagrįsta susidūrimų prevencijos sistema, kuri šiuo metu prieinama tik brangių automobilių pirkėjams.

Apskritai, Mazda ASV projektas vykdomas jau 15 metų. Šiuo metu vykdomi “trečiojo etapo” darbai, o vėliau šiais metais bus pradėti praktiniai “dešinių posūkių” (n.b. - Japonijoje su “kaire” eismo puse)  ir susidūrimo prevencinių sistemų bandymai, o 2008 m. viduryje prasidės ir “Road to vehicle communications” sistemų bandymai, kuriomis ne tik bus gamima efektyviai mažinti avarijų skaičių, tačiau ir spręsti kelių eismo srautų optimizavimo bei spūsčių problemas.

Parengė: Vilius

90802230081lnb9 Mazda vykdo naujausių automobilių saugumo technologijų bandymus

2 Komentarai apie “Mazda vykdo naujausių automobilių saugumo technologijų bandymus”

Pasakyk savo nuomonę