Mazda5 – praktiška erdvė įvairiems poreikiams

05 09 16 01 small Mazda5   praktiška erdvė įvairiems poreikiams

“Mazda5″ – tai jau penktas naujos kartos “Mazda” modelis, išleistas per trejus metus. Jis pasižymi protingais keleivių (iki 7 žmonių) ir jų bagažo talpinimo sprendimais. Galingi varikliai ir nepriekaištinga kokybė vienatūriui “Mazda5″ suteikia netgi sportinį pojūtį.

“Mazda” vienatūrių modelių klasėje naujoji “Mazda5″ pakeis “Premacy” modelį. Nuo pasirodymo rinkoje 1999 metais visame pasaulyje buvo parduota apie 330 000 “Premacy”. “Mazda5″ segmento automobilių bendri pardavimai per pastaruosius penkis metus išaugo 60 procentų. Praėjusiais metais iš viso buvo parduota apie 1,4 milijono tokių automobilių.

05 09 16 02 small Mazda5   praktiška erdvė įvairiems poreikiams
05 09 16 03 small Mazda5   praktiška erdvė įvairiems poreikiams

Veržlus dizainas

“Mazda5″ dizainą galima vertinti kaip ypač sėkmingą: pleišto formos kėbulas atrodo labai dinamiškas. Dėl nuo B atramų link galo žemėjančio stogo ir kylančios šoninės linijos automobilis neatrodo toks aukštas, koks yra (1,6 m). Pažemintas priekis pabrėžia dinamišką išvaizdą, o didelė “Mazda” emblema ir šviesaus stiklo projekciniai žibintai su ryškiais reflektoriais papildo automobilio išvaizdą. Gale puikiai matomi dideli žibintai, kurie įrengti labai aukštai. Galiniai šoniniai langai, galiniai žibintai ir galinių durelių langas suformuoja gaubtą paviršių, kuris suteikia galinei “Mazda5″ daliai aptakią, gerai subalansuotą formą. “Mazda5″ yra 4,5 metro ilgio ir truputį daugiau nei 1,8 metro pločio. Važiuoklės bazė yra beveik 2,8 metro ilgio, o tai suteikia daug erdvės ir puikias vairavimo charakteristikas.

Naujausias “Mazda” vienatūris išleidžiamas dviejų dizaino versijų. Viena pabrėžia stilingą (“Classic”/”Elegance”), o kita – sportinę išvaizdą (“Touring”). Pirmuosiuose – daugiau smulkių detalių, tokių kaip chromuota briauna priekinių grotelių apačioje ar sidabro spalvos reflektorius priekiniuose žibintuose. Sportinės “Mazda5″ priekinės grotelės – sparno formos, priekinės oro įsiurbimo angų šonines linijos susilieja einant į galą, pabrėždamos automobilio plačią išvaizdą , ir speciali priekinio bamperio forma, dėl kurios automobilio priekis atrodo ilgesnis ir žemesnis. Ši versija turi paplatintus šoninius slenksčius, patamsintos išvaizdos priekinius ir galinius žibintus su metalizuotais akcentais, suteikiančiais sportiškumo pojūtį, 17 colių penkių stipinų lietus ratlankius, šoninius aptakus, galinį apatinį ir stogo aptakus, suteikiančius stabilumo ir didinančius aerodinaminį potencialą.

Pirmas šio segmento automobilis su stumdomomis durimis

“Mazda5″ įgyvendina konstruktorių nuostatą, kad automobilį būtų patogu naudoti įvairiais tikslais. Tai pirmas kompaktiškųjų vienatūrių segmento automobilis su stumdomomis durimis. Tokios durys leidžia išvengti smulkių paviršiaus pažeidimų, kai automobilis stovi ankštoje vietoje, taip pat patogiau, pavyzdžiui, įkelti vaiką į vaikišką kėdutę. Stumdomų durų atidaroma anga yra didelė – 700 mm pločio ir daugiau negu vieno metro aukščio, o tai leidžia lengvai įlipti į automobilį net laikant rankose vaiką.

Aukštai atsidarančios vienatūrių galinės durelės paprastai sukelia nemažai rūpesčių žemesniems žmonėms. “Mazda5″ tam turi dviejų lygių galines dureles. Iš pradžių galinės durelės fiksuojamos 1,8 metro aukštyje, todėl jas lengvai gali pasiekti ir patogiai naudoti žemesni žmonės. Viršutinėje padėtyje galinės durelės fiksuojamos daugiau nei 1,9 metro aukštyje, todėl net ir aukštesni žmonės turi pakankamai vietomis po durelėmis.

Lengvai pertvarkoma erdvė kroviniui ir keleiviams

“Mazda5″, skirta penkiems arba septyniems žmonėms, turi daugybę gerai apgalvotų detalių. Lengvai naudojamos “Karakuri” sėdynės leidžia visada palikti pakankamai vietos keleiviams arba bagažui. “Mazda5″ sėdynės išdėstytos pagal formulę “2+3+2″, kai naudojamos visos sėdynės. Jūs galite nuleisti trečios ir antros eilės sėdynes, sudarydami plokščią paviršių, o taip pat atlenkti priekinio keleivio sėdynės atlošą. Šoninės antros eilės sėdynės gali būti atstumiamos iki 270 mm paliekant daugiau vietos kojoms.

Kai atlenkta trečia eilė, septynvietė “Mazda5″ turi 426 litrų (VDA) erdvę bagažui. Kai sulankstytos ir antros eilės sėdynės erdvė bagažui padidėja iki 857 litrų (VDA). Penkių vietų versijos erdvė bagažui yra 538 litrų (VDA), ir gali būti padidinta iki 969 litrų (VDA), sulanksčius antros eilės sėdynes. Pagal VDA standartą tūris matuojamas tik iki apatinio langų krašto. Be to, čia yra 15 litrų ertmė po bagažinės grindimis.

“Mazda5″ iš viso turi 45 skyrius įvairiems daiktams sudėti, tarp jų – net 10 laikiklių puodukams. Pavyzdžiui, tarp priekinių sėdynių yra praktiška centrinė konsolė, matyta “Mazda6″, kurioje įrengtas dviejų dalių skyrelis su viršutiniu dėkliuku ir dėžute apačioje, kurioje gali tilpti septyni CD diskai. 11 litrų talpos pirštinių skyrelyje tilps kur kas daugiau nei keli popieriaus lapai, o priekinių sėdynių atlošuose įrengti tvirti iššokantys staliukai antros eilės keleiviams.

“Mazda Karakuri” sistema greta apgalvoto sėdynių išdėstymo turi daug įvairių skyrelių. Pavyzdžiui, antros eilės vidurinė sėdynė gali būti nulenkiama žemyn, tokiu būdu padarant daugiau erdvės dviejų antrosios eilės keleivių pečiams. Vidurinės sėdynės pagalvėlė laikoma po kaire antros eilės sėdyne, o atlošas gali būti nuleistas žemyn, kaip platus ranktūris. Jei reikalinga vieta kam nors pasidėti, praktiška “Karakuri” universali dėžė gali būti atlenkiama iš po dešinės sėdynės į tarpą tarp dviejų antros eilės sėdynių.

Galingi varikliai

“Mazda5″ vairuotojas jausis patogiai. Universalios sėdynės – su reguliuojama juosmens atrama , o vairas gali būti reguliuojamas vertikaliai ir teleskopiškai. Trys matavimo prietaisų skalės gerai matomos. Radijo, CD grotuvo ir oro kondicionieriaus valdymo elementai įrengti prietaisų skydelio viduryje ir yra lengvai pasiekiami.

“Mazda5″ Baltijos šalims pateikiamas su dviejų tipų benzininiais varikliais. “Mazda” daug dėmesio skyrė varikliams, kad jie išvystytų pakankamą galią net esant pilnai pakrautam automobiliui. Todėl net bazinis variklis yra 1,8 litro darbinio tūrio. Jo maksimali galia yra 85 kW (115 AG), o sukimo momentas lygus 165 Nm/4000 aps./min. Kita pasirinkimo galimybė – 2,0 litrų, 107 kW (145 AG) ir 185 Nm/4500 aps./min. variklis. Su abiem benzininiais varikliais komplektuojama penkių pavarų rankinė greičių dėžė.

Be to, “Mazda5″ išleidžiamas su 2,0 litrų dyzeliniais varikliais, tačiau šie modeliai kol kas nebus parduodami Baltijos šalyse. Standartinės galios versijos maksimalus galingumas yra 81 kW (110 AG), o sukimo momentas 310 Nm/2000 aps./min. Tiems kurie pageidauja daugiau galios, išleidžiama 105 kW (143 AG) padidinto galingumo versija su maksimaliu sukimo momentu 360 Nm/2000 aps./min. Abiejuose “Mazda5″ dyzeliniuose variantuose įrengta šešių pavarų rankinė greičių dėžė. Nežiūrint didelio galingumo ir puikių dinaminių charakteristikų, abu dyzeliniai varikliai kuro vidutiniškai sunaudoja tik 6,3 l/100 km.

Saugus ir malonus važiavimas

“Mazda” konstruktoriai kurdami naująjį “Mazda5″ modelį stengėsi sukurti tokį pat maloniai vairuojamą automobilį, kaip ir visi naujieji “Mazda” modeliai. “Mazda” konstruktoriai norėjo suteikti didesnį vairavimo malonumą ir kompaktiškųjų vienatūrių klasei. Net jei tai yra erdvus šeimyninis automobilis, jo vairavimo dinamika yra sportiška, kaip ir kitų “Mazda” modelių. Automobilis į kiekvieną vairo krustelėjimą reaguoja tikslai ir greitai, o tvirtas kėbulas ir labai gerai subalansuota pakaba išlaiko automobilio pusiausvyrą. “Mazda5″ turi “MacPherson” atraminę priekinę pakabą, amortizatorius su didelio diametro stūmokliais ir apvalias spyruokles. Gale įrengta daugiakryptė pakaba, o apvalios spyruoklės sumontuotos po grindimis, tokiu būdu lieka daugiau vietos trečios eilės keleiviams. Benzininėse versijos vairo sistema yra elektrinė-hidraulinė, o dyzelinėse versijose – hidraulinė. Automobilio pakaba leidžia tikrai komfortiškai keliauti, ir kelionė visada bus maloni, nes triukšmo lygis yra ypač mažas.

“Mazda5″ visuose keturiuose ratuose turi iš priekio vėdinamus diskinius stabdžius. Čia, pavyzdžiui, yra įrengta ABS sistema su elektroniniu stabdžių jėgos paskirstymu, mechanine stabdžių pagalba ir dinaminio stabilumo valdymu (DSC) su stabdymo jėgos reguliavimu (TCS). Greta kėbulo gaubto, kuris sugeria ir nukreipia smūgio jėgą nuo keleivių salono, čia yra daug pasyvios saugumo įrangos. Pavyzdžiui, trijuose taškuose tvirtinami saugos diržai ir galvos atlošai įrengti visose sėdynėse, priekinės ir šoninės oro pagalvės vairuotojui ir priekyje važiuojančiam keleiviui, ir didelės uždengiančios oro pagalvės, apsaugančios visas tris eiles. Pedalai, vairas ir vairo kolonėlė reaguoja į smūgį ir apsaugo vairuotojo pėdas, kelius, galvą ir krūtinę. Bendra kėbulo struktūra ir saugos įrangos lygis yra toks aukštas, jog “Mazda5″ siekia gauti aukščiausią penkių žvaigždučių įvertinimą atliekant “Euro NCAP” saugumo testus.

Kaip ir kiti “Mazda” modeliai, naujoji “Mazda5″ pasižymi gausia standartine įranga. Baziniame modelyje yra oro kondicionierius, CD grotuvas, centrinis užraktas su nuotoliniu valdymu, šildomi durų veidrodėliai, 6 saugos oro pagalvės, DSC – dinaminio stabilumo kontrolės sistema, TCS – traukos kontrolės sistema ir t.t. Pasirinkdamas iš kelių įrangos ir papildomų priedų variantų kiekvienas klientas gali pasirinkti automobilį, atitinkantį jo asmeninius poreikius.

Naujojo “Mazda5″ modelio pardavimas prasideda rugsėjo mėn. 8 d. Bazinė “Mazda5 1.8 Classic” kaina “VISTA” salonuose – 62 150 Lt, “Mazda5 1.8 Classic” su septyniomis sėdynėmis kainuos 64 360 Lt, prabangiausia versija Touring” su 2.0 litrų varikliu, 17 colių lietais ratlankiais, ksenoniniais žibintais – 71 990 Lt.

Oficialiojo “Mazda” atstovo “VISTA” atstovybių tinklo atstovų teigimu, pirmieji “Mazda5″ modeliai pasiekė Lietuvą vos prieš keletą dienų. Tikimasi sulaukti didelio esamų ir naujų klientų susidomėjimo šiuo vienatūriu. “Džiaugiamės, kad visose mūsų atstovybėse klientas jau galės išbandyti šią naujieną. Manome, kad šis vienatūris sudomins išraiškingu dizainu, universaliu kėbulu su slankiojančiomis šoninėmis durimis ir patrauklia kaina”,- teigė bendrovės atstovai.
“VISTA” duomenimis, Lietuvoje per 8 šių metų mėnesius parduoti 340 nauji “Mazda” automobiliai

“Vilniaus Vista” pranešimas

Pasakyk savo nuomonę